Jan en Klaaske de Hoop - Dijkstra

Jan en Klaaske / Klas de Hoop - Dijkstra met de kinderen Wimmie, Arjen, Lolkje en Martsje. En rechts vier geslachten De Hoop. Arjen Jans de Hoop (1868-1938), Jan Jelles de Hoop (1840-1929), Jan Arjens de Hoop (1897-1982) en Arjen de Hoop (1926-2002). Beide foto's zijn omstreeks 1928 op dezelfde dag gemaakt in de tuin van Jan en Klas de Hoop aan de Westeweg.

De foto links toont de ouders van Jan de Hoop. Arjen de Hoop, geboren te Molkwerum en zoon van Jan Jelles de Hoop en Baukje Karels Westhof, op 2 juni 1888 getrouwd met Marttje Kouwenhoven, dochter van Harmen Wessels Kouwenhoven en Geeske Martens Ram. Ze zijn hier op bezoek bij familie in Hoofddorp. Het meisje met de pop is een dochter van Sipke de Hoop, een broer van Jan. Achter het raam de vrouw van Sipke en een nichtje. Over de foto rechts schreef Johan Wagenaar: Hjirby de foto fan myn oerbeppe Lolkjen Roelevink. Lolkjen Jans Roelevink wie troud mei Willem Gerbens Dijkstra, hja wennen yn Warkum. Myn beppe Jap wie ien fan harren 11 bern en de mem fan myn heit Willem Wagenaar. De âldste dochter van Willem en Lolkjen wie Klaaske. Hja troude mei Jan de Hoop en hja wennen op'e Weste yn Koudum. Op de foto stiet beppe Lolk mei de twilling Lolkjen en Martsje van omke Jan en tante Klas. De foto sil yn 1924 nommen wêze, want doe is de twilling berne. Lolkje de Hoop ferstoar yn 1974 en Martsje de Hoop is ferstoarn yn 1992. Hja binne dus nichten fan myn heit. De beppe op dizze foto is in muoike fan bakker Lolke Roelevink.

Lolkje en Martje, de tweeling van Jan de Hoop en Klaaske de Hoop - Dijkstra (Ingestuurd door Johan Wagenaar uit Wommels).

Het gezin van Jan en Klas de Hoop; vooraan v.l.n.r.: Aaltje, Gerben, Jan de Hoop, Harry, Klaaske de Hoop – Dijkstra, Coba en Wimmie. Achteraan v.l.n.r.: Martje, Arjen, Lolkje en Willem (ontvangen van Johan Wagenaar te Wommels).

Jan Arjens de Hoop (1897–1982) op de Bovenweg. De foto rechts is genomen in 1958 , toen Jan en Klas 35 jaar getrouwd waren. Zoon Gerben staat niet op deze foto. Hij woonde toen al niet meer in Nederland. Staand v.l.n.r.: Klaas Terpstra, Aaltje Ekkerman - de Hoop, Coba Terpstra - de Hoop, Piet Ekkerman, Jan de Hoop (skoansoan) Akke de Hoop - van Asperen, Arjen de Hoop, Lolkje Bouma - de Hoop, Willem Bouma, Willem de Hoop, Eap de Hoop - Miedema en Marttje de Hoop - de Hoop. Vooraaan v.l.n.r.: Harrie de Hoop, Jan en Klas de Hoop - Dijkstra en Wimmie de Hoop. Bron: Coba Terpstra - de Hoop, via Johan Wagenaar.

Aaltje, Coba en Wimmie de Hoop in 1952. Bron: Coba Terpstra - de Hoop. De foto rechts is in 1951 genomen. Wimmie de Hoop in de sândobbe op de Weste. Het huis rechts is Kerkhoflaan 3 en het andere met de dakkapel is nr. 14 waar Willem Postma toen woonde (ontvangen van Johan Wagenaar).

Lolkje, Wimmie en Martje (Foto ingestuurd door Johan Wagenaar uit Wommels). 1952, Wimie de Hoop (l) en haar aanstaande schoonzus Afke Bleker met de rabarbers in de tuin van Jan de Hoop.

Willem de Hoop en Eap Miedema rond 1949. En Willem Bouma en Lolkje de Hoop. Bron: Johan Wagenaar te Wommels.